Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometDerbi kola između Veleža i GOŠK-a završio bez pobjednika

Derbi kola između Veleža i GOŠK-a završio bez pobjednika

Uzbudljiv derbi kola u Premijer ligi BiH odigran je danas između Veleža i GOŠK-a, a susret je završen bez pobjednika rezultatom 3:3.

Oba tima su pružila izuzetno dobru igru, a rezultat na kraju odražava neizvjesnost utakmice. Velež je poveo već u 8. minuti golom Emira Dilavera, da bi GOŠK izjednačio u 23. minuti preko Smaila Smajlovića.

U drugom poluvremenu GOŠK stiže do preokreta golovima Adisa Adilovića i Valentina Kadića, ali Velež se nije predavao. Borbenost domaćina je nagrađena golovima Eldina Adilovića u 69. i Jasmina Mešanovića u 72. minuti.

Na kraju su oba tima bila zadovoljna osvojenim bodom, iako bi Velež možda imao osjećaj da su mogli osvojiti sve tri boda s obzirom na povratak u igru nakon zaostatka.

U ostalim utakmicama, Sarajevo je uspjelo pobijediti Posušje minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Krste Velkoski u 30. minuti.

Željezničar je ostvario uvjerljivu pobjedu nad timom Zvijezda 09 rezultatom 5:0. Strijelci za Željezničar bili su Amer Bekić, Armin Hodžić (2) i Alem Muminović (2).

Još jedno iznenađenje dogodilo se u utakmici između Zrinjskog i Tuzla Cityja. Zrinjski je dominirao na terenu i pobijedio rezultatom 4:0. Golove za Zrinjski su postigli Marin Galić, Anes Mašić, Tino-Sven Sušić i Luka Bilobrk.

U posljednjem susretu kola, Široki Brijeg je savladao Slogu Doboj rezultatom 3:2. Strijelci za Široki Brijeg bili su Darko Lazić, Danijel Begić i Nemanja Bilbija, dok su golove za Slogu postigli Aleksa Jelić i Milan Nikolić.

Ovom pobjedom Široki Brijeg se približio ekipama koje se nalaze na vrhu tabele i potvrdio svoje ambicije za ostatak sezone.

Iako je derbi Veleža i GOŠK-a bio najneizvjesniji meč kola, i ostale utakmice su donijele svojevrsna iznenađenja i zanimljive trenutke. Svi ljubitelji fudbala nestrpljivo čekaju nastavak sezone i nove uzbuđenja na terenu.