Subota, 28 Septembra, 2024
HomeKosarkaDenver Nagetsi pobjedili Timberwolvese i vratili se u seriju

Denver Nagetsi pobjedili Timberwolvese i vratili se u seriju

Aktuelni prvaci Denver Nagetsi su uspjeli vratiti se u utrku za prolazak u narednu rundu NBA doigravanja. U četvrtoj utakmici polufinala Zapadne konferencije savladali su Minnesota Timberwolvese rezultatom 117:102 i izjednačili seriju na 2:2.

Najbolji pojedinac meča bio je fenomenalni Nikola Jokić. Srpski centar je ostvario upečatljiv učinak od 35 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Njegova igra u posljednjoj četvrtini bila je ključna za pobjedu Nagetsa, s obzirom na to da je upisao čak 16 asistencija u tom periodu. Pored Jokića, odličnu partiju pružio je i Aaron Gordon, koji je postigao 27 poena uz impresivan šut iz igre 11/12. Jamal Murray je također bio od velike pomoći ekipi, sa 19 poena, od kojih je 12 ostvario u trećoj četvrtini.

S druge strane, Anthony Edwards je blistao u redovima Timberwolvesa s 44 postignuta poena. Međutim, to nije bilo dovoljno za pobjedu, pa je Minnesota izgubila drugu utakmicu zaredom kod kuće i tako izgubila prednost domaćeg terena.

Serija se sada seli nazad u Denver, gdje će se odigrati peta utakmica. Odlučujući meč je zakazan za srijedu ujutro, a očekuje se da će biti vrlo neizvjesno.

Denver Nagetsi su iskoristili svoju sjajnu ekipu i iskustvo kako bi se vratili nakon dvostrukog zaostatka te izjednačili rezultat serije. Sada se postavlja pitanje koja ekipa će imati snagu i mentalitet da preuzme kontrolu u odlučujućim trenucima.