Organizacija vjencanja
HomeSportNogometDebakl Norveške u Linzu: Austrija deklasirala goste sa 5:1

Debakl Norveške u Linzu: Austrija deklasirala goste sa 5:1

Austrija slavi protiv Norveške

U uzbudljivom meču održanom u Linzu, reprezentacija Austrije doživjela je impresivnu pobjedu protiv Norveške rezultatom 5:1. Domaći igrači odlično su otvorili utakmicu, a golom Marko Arnautovića u 8. minuti postavili temelje za pobjedu.

Arnautović zablistao na terenu

Arnautović je spektakularno pogodio s ivice kaznenog prostora, pogodivši prečku i zatresavši mrežu Norvežana za rano vođstvo. Iako su gosti uspjeli izjednačiti preko Alexandera Sorlotha prije odmora, Austrija se brzo vratila u meč.

Norveška ne uspijeva zadržati prednost

Nakon povratka s poluvremena, Arnautović je u 49. minuti iz penala ponovo doveo Austriju u vodstvo. Ubrzo su mu se pridružili Lienhart, Posch i Gregoritsch, koji su osigurali konačnih 5:1 za domaće.

Stanje u grupi Lige B

Iako je Norveška pretrpjela težak poraz, ostala je lider grupe 3 Lige B. Sada dijele vrh tabele s Austrijom, koja ih prati s istim brojem bodova. Slovenija, koja je na trećem mjestu, također ima šanse za napredovanje.

Engleska pobjeda protiv Finske

U drugom meču dana, Engleska je savladala Finsku s 3:1. Strijelci za “Gordiji Albion” bili su Jack Grealish, Trent Alexander-Arnold i Declan Rice, dok je utješni pogodak za Fince postigao Artu Hoskonen u sudijskoj nadoknadi.