Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeTenisDamir Džumhur nakon napetog meča plasirao se u četvrtfinale

Damir Džumhur nakon napetog meča plasirao se u četvrtfinale

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur ostvario je pobjedu nakon napetog meča koji se danas igrao na zemljanoj podlozi. Meč je trajao dva sata, a rezultat po setovima bio je 6:0, 3:6, 6:4 za Džumhura.

Prvi set protekao je u potpunom dominaciji Džumhura koji pregazio svog rivala bez izgubljenog gema. Međutim, u drugom setu Džumhur je pokazao znatno lošiju igru i na kraju izgubio sa 6:3.

Unatoč lošem početku u trećem setu, Džumhur se nije predavao. Borbenost i upornost doveli su ga do osvajanja dva uzastopna breaka, što mu je na kraju donijelo pobjedu.

U četvrtfinalu, Džumhur će se suočiti sa Francuzom Clementom Taburom, koji je danas izbacio japanskog igrača Shoa Shimabukuru. Tabur trenutno zauzima 220. mjesto na ATP listi.

Meč između Džumhura i Tabura igra se u petak, a ljubitelji tenisa očekuju još jednu uzbudljivu utakmicu.

Damir Džumhur se nada da će nastaviti s dobrim igrama i ostvariti još jednu pobjedu te se plasirati u daljnje faze turnira.