Petak, 5 Jula, 2024
HomeTenisDamir Džumhur izgubio u prvom kolu kvalifikacija za drugi Grand Slam sezone

Damir Džumhur izgubio u prvom kolu kvalifikacija za drugi Grand Slam sezone

Džumhur, trenutno 129. teniser svijeta, nije uspio proći prvu prepreku na putu ka drugom Grand Slam turniru sezone. Nakon dva sata i 12 minuta igre, poražen je od Henrija Squirea (ATP 211.) sa 2:1 u setovima.

Ovo je bio četvrti međusobni duel između Džumhura i Squirea u posljednjih 13 mjeseci, a u svim prethodnim mečevima slavio je bosanskohercegovački igrač. Međutim, danas je Squire bio uspješniji i nanio Džumhuru poraz.

Početak meča nagovijestio je nastavak pobjedničkog niza za Džumhura. Osvojio je prvi set sa ubjedljivih 6:2, te imao prednost od 3:1 u drugom setu, činilo se da će lagano privesti meč kraju. Međutim, Squire je uspio preokrenuti rezultat i osvojiti drugi i treći set sa 6:3, 6:4.

Squire će se u drugom kolu kvalifikacija susresti sa domaćim teniserom Hugom Grenierom, koji je trenutno 185. na ATP listi. Ovo će biti izazovan meč za Squirea, ali je sigurno da će dati sve od sebe kako bi prošao dalje u kvalifikacijama.

Također, danas će na teren izaći i Nerman Fatić (ATP 217.), koji će se suočiti sa Brazilcem Felipeom Alvesom (ATP 136.) u prvom kolu kvalifikacija. Fatić ima priliku da pokaže svoje vještine i uhvati korak ka plasmanu na glavni turnir.

Nadamo se da će bh. teniseri pružiti dobre partije i ostvariti uspjehe u nastavku kvalifikacija za drugi Grand Slam turnir sezone.