Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometČudesan 95. minut: Günok donio pobjedu Turskoj protiv Austrije

Čudesan 95. minut: Günok donio pobjedu Turskoj protiv Austrije

Turska je ostvarila važnu pobjedu nad Austrijom u osmini finala Evropskog prvenstva u fudbalu, zahvaljujući sjajnom golmanu Mertu Günoku. Utakmica je bila veoma uzbudljiva, s mnogo preokreta i napetosti na terenu.

Već u prvoj minuti susreta, Turska je povela golom Demirala nakon kornera. Ovaj brzi početak dao je dodatnu injekciju samopouzdanja turskoj ekipi. U 59. minuti, Demiral je postigao i drugi gol za Tursku, povisivši rezultat na 2:0.

Međutim, Austrija nije odustala. U 66. minuti, Gregoritsch je smanjio rezultat na 2:1. Od tog trenutka, Austrijanci su vršili pritisak na turski gol, pokušavajući izjednačiti rezultat.

Najbolja prilika za Austrijance da izjednače rezultat dogodila se u 90+5. minuti meča. Alexander Prass je ubacio loptu s lijeve strane, a Baumgartner je ostao sam na pet metara od gola. Lopta je sjajno šutirana glavom, ali se Günok pokazao kao heroj, čudesno braneći udarac i donoseći pobjedu Turskoj.

Ova pobjeda Turske stavlja ih u četvrtfinale Evropskog prvenstva, gdje će se suočiti s Nizozemskom. Zasluženo su izborili mjesto u daljnjoj fazi turnira, ali će morati pokazati još veću snagu i vještinu kako bi nastavili napredovati.

Günokova čudesna odbrana već je postala vrhunski trenutak ovog prvenstva. Njegova hrabrost i reakcija na ključnom trenutku izazvala je oduševljenje diljem svijeta. Ova pobjeda i Günokova fantastična odbrana dobro sudošle su Turskoj, koja će nastojati nastaviti svom usponu u narednim mečevima.