Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometCrveni đavoli osigurali plasman u Evropsku ligu nakon pobjede protiv rivala iz...

Crveni đavoli osigurali plasman u Evropsku ligu nakon pobjede protiv rivala iz Manchestera

Crveni đavoli su ostvarili važnu pobjedu protiv svog rivala iz Manchestera, osiguravši tako plasman u Evropsku ligu. Ova pobjeda je spasila njihovu sezonu, s obzirom da su već izgubili šansu za plasman u Evropu putem prvenstvene utrke. Sa druge strane, Manchester City je propustio veliku priliku da osvoji drugu uzastopnu duplu krunu.

U prvom poluvremenu, Crveni đavoli su stekli kapitalnu prednost nad Cityjem. City je bezuspješno napadao, dok je United bio efikasan u svojim pokušajima. U 30. minuti, dogodila se kardinalna greška koja će se dugo prepričavati. Trener Gvardiola je pokušao vratiti loptu glavom ka golmanu Ortegi, ali je došlo do nesporazuma između njih dvojice. Lopta je preskočila golmana i stigla do mladog Argentinca Garnacha, koji ju je mirno plasirao u praznu mrežu. Ovaj gol je donio Crvenima đavolima vodstvo od 1:0.

Ovom pobjedom, Crveni đavoli su obezbijedili svoje mjesto u Evropskoj ligi za narednu sezonu. Nakon što su izgubili mogućnost da se plasiraju u Europu kroz prvenstvenu utrku, ova pobjeda im poslužila kao spasilac. S druge strane, City je propustio priliku da osvoji drugu uzastopnu duplu krunu, što će sigurno biti težak udarac za njihovu ekipu.

Ovo je sve samo jedan od mnogih derbija između ova dva tima koji su uvijek privukli ogromnu pažnju javnosti. Bez sumnje, ovaj meč će biti dugo pamćen, ne samo zbog rezultata i plasmana, već i zbog greške koja se desila u prvom poluvremenu.

Čestitke Crvenim đavolima na važnoj pobjedi i osiguranom plasmanu u Evropsku ligu, dok City mora naučiti iz svojih grešaka i okrenuti se budućim izazovima koji ih čekaju.