Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometCrvena zvezda se plasirala u grupnu fazu Lige prvaka nakon pobjede protiv...

Crvena zvezda se plasirala u grupnu fazu Lige prvaka nakon pobjede protiv Bodo

Beograđani dominirali tokom meča

Fudbalski klub Crvena zvezda ostvario je izvanredan rezultat protiv norveškog Bodo-a u kvalifikacijama za Ligu prvaka. U prvom poluvremenu, Beograđani su potpuno nadigrali protivnika, a nagrada za takvu igru stigla je u 26. minuti.

Bruno Duarte donosi vodstvo

Naime, dosuđen je penal za Crvenu zvezdu koji je iskoristio Bruno Duarte i postigao prvi gol na meču. Vodstvo od 1:0 dodatno je motivisalo crveno-bele da nastave s napadima.

Spajić povećava prednost

U nastavku utakmice, timovi su igrali nešto opreznije, no trenutak odluke nastupio je u 59. minuti. Nakon kornera i gužve u šesnaestercu, Spajić je glavom pogodio za 2:0.

Bodo nije uspio da se vrati

Iako su gosti iz Norveške pokušavali izgraditi napade, do kraja meča nisu uspjeli postići gol. Rezultat od 2:0 osigurao je Crvenoj zvezdi značajan uspjeh u plasmanu u grupnu fazu Lige prvaka.

Žrijeb Lige prvaka sutra u Monte Carlu

Žrijeb za grupnu fazu Lige prvaka održaće se sutra u 18 sati u Monte Carlu. Osim Crvene zvezde, predstavnik regiona biće i zagrebački Dinamo, koji također nastavlja u prestižnom takmičenju.