Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometCristiano Ronaldo pogurao Portugal do pobjede nakon poraza protiv Hrvatske

Cristiano Ronaldo pogurao Portugal do pobjede nakon poraza protiv Hrvatske

Fudbalska reprezentacija Portugala ostvarila je impresivnu pobjedu u pripremnoj utakmici protiv Gruzije, gdje su Cristiano Ronaldo i Joao Felix bili ključni igrači. Nakon što je Joao Felix postigao gol u 18. minuti, Ronaldo je u drugom poluvremenu pokazao svu svoju klasu.

U 50. minuti, Ronaldo je bio inspiriran i postigao spektakularan gol koji je oduševio navijače. Ovaj pogodak podsjetio je na najbolje dane u karijeri ovog iskusnog fudbalera. Samo deset minuta kasnije, Ronaldo je ponovno postigao gol, ovaj put na lijepo završenoj akciji svog tima, postavivši konačnih 3:0.

Nakon prethodnog poraza od Hrvatske, u kojem nije igrao zbog odmora, Ronaldo je sada pokazao svoju važnost za portugalsku reprezentaciju. Njegov doprinos ključan je za uspjeh tima na predstojećem Evropskom prvenstvu, na kojem će Portugal biti jedan od glavnih favorita.

Portugal je smješten u grupu F sa Češkom, Turskom i Gruzijom. Ova pobjeda protiv Gruzije ulijeva optimizam timu pred početak turnira, koji će otvoriti duelom protiv Češke 18. juna. Navijači Portugala nestrpljivo očekuju nastup svog omiljenog tima na ovom prestižnom takmičenju.