HomeSportNogometChelsea remizirao s Crystal Palaceom nakon trijumfa nad Wolverhamptonom

Chelsea remizirao s Crystal Palaceom nakon trijumfa nad Wolverhamptonom

Uvod u utakmicu

Chelsea je dočekao Crystal Palace nakon uvjerljive pobjede protiv Wolverhamptona. Plavci su se nadali nastavku pozitivnog niza rezultata. Utakmica je pratila visoka očekivanja, no nije bila lako savladati gradskog rivala.

Poletkovnik i izjednačenje

Već u 25. minuti, Chelsea je poveo zahvaljujući Nice Jacksonu. On je iskoristio nesebično dodavanje Colea Palmera i lako postigao gol za vodstvo 1:0.

Na odmor se otišlo s tim rezultatom. Međutim, u drugom poluvremenu, Crystal Palace je izjednačio. Eberechi Eze postigao je fantastičan gol u 54. minuti s dvadesetak metara, things za 1:1.

Jedna podijeljena bodova

Chelsea je nakon izjednačenja uložio napore da ponovo dođe do pobjede. Iako su imali nekoliko prilika, nisu uspjeli prelomiti rezultat. Na kraju, meč je završen remijem, a oba tima su osvojila po bod.

Newcastle slavio protiv Tottenhama

U drugoj utakmici dana, Newcastle je nastavio s dobrim igrama, porazivši Tottenham rezultatom 2:1. Utakmica je bila uzbudljiva, a domaći tim je poveo u 37. minuti, kada je Harvey Barnes iskoristio asistenciju Lloyd Kellyja.