Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeSportNogometČeška i Gruzija remizirale na Euru, Schick donio izjednačenje

Češka i Gruzija remizirale na Euru, Schick donio izjednačenje

Na utakmici između Češke Republike i Gruzije vidjeli smo izjednačenu borbu koja je rezultirala remijem 1:1. Susret je obilježio nekoliko ključnih trenutaka i golova koji su odlučili o bodovima.

U 23. minuti utakmice, Hložek je postigao pogodak za Češku Republiku, ali je on bio poništen zbog igranja rukom. Kazneni udarac za Gruziju dosuđen je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela nakon što je Hranač igrao rukom. Mikautadze je bio siguran izvođač najstrože kazne te doveo Gruziju u vodstvo.

Česi su uspjeli izjednačiti rezultat u 59. minuti, nakon kornera s desne strane. Lingr je prebacio loptu za Schicka koji je bio precizan i donio izjednačenje.

Do kraja utakmice, obje selekcije su imale priliku postići gol za potpuni preokret, ali ipak se rezultat nije mijenjao. Ovo je bio prvi bod za obje reprezentacije na ovogodišnjem Euru.

U posljednjem kolu Gruzija će se suočiti s reprezentacijom Portugala, dok će Češka Republika odmjeriti snage s Turskom. Ove utakmice bit će ključne za odlazak u narednu fazu natjecanja.

Ukratko, susret između Češke Republike i Gruzije završio je remijem, a Schickov gol spašava Čehe od poraza. Ovo je samo jedna u nizu uzbudljivih utakmica na ovogodišnjem Euru koje nas očekuju.