Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometČataković donio pobjedu Eroksporu u drugoligaškom debiju

Čataković donio pobjedu Eroksporu u drugoligaškom debiju

Povijest meča u Druge lige Turske

U meču 5. kola Druge lige Turske, Erokspor je gostovao kod Igdira. Crnogorski napadač Čataković je imao priliku da sa klupe na terenu bude od 68. minute. U trenutku kada je ušao, rezultat je bio izjednačen, 1:1.

Gol za pobjedu u posljednjim minutama

U 88. minuti, Čataković je postigao svoj prvijenac za Erokspor, dovodeći svoj tim do važne pobjede. Ovaj gol došao je u trenutku kada je Erokspor tražio svoj prvi trijumf u novoj sezoni.

Trenutna situacija na tabeli

Ovim trijumfom, Erokspor je prekinuo niz loših rezultata i sada se penje iz pretposljednjeg mjesta na tabeli. Trenutno imaju tri osvojena boda u sezoni.

Transfer iz Sarajeva i Čatakovićeva prošlost

Čataković je prešao u Erokspor tokom ljetnog prelaznog roka, a transfer se dogodio uz nepoznati iznos obeštećenja za FK Sarajevo. Osim toga, klub iz Sarajeva će primiti procenat od budućih transfera ovog talentovanog nogometaša.

Bivši najbolji strijelac Sarajeva

U prošloj sezoni, Čataković je bio najbolji strijelac Sarajeva, postigavši 17 ligaških golova. Njegov nastup u drugoligaškom debiju je pokazao da je spreman i za nove izazove u karijeri.