Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeTenisCarlos Alcaraz osvojio Roland Garros i postao najmlađi teniser sa tri različita...

Carlos Alcaraz osvojio Roland Garros i postao najmlađi teniser sa tri različita Grand Slam naslova

Mladi španski teniser, Carlos Alcaraz, ostvario je još jedan veliki uspjeh u svojoj karijeri. Nakon osvajanja Wimbledon i US Open titula, Alcaraz je sada trijumfovao i na Roland Garrosu, čime je postao najmlađi teniser u historiji koji je osvojio tri različita Grand Slam turnira na tri različite podloge.

Današnje finale doista je bilo dostojno nekih legendarnih mečeva iz prošlosti, u kojima su se susretali članovi “velike trojke”. Međutim, Alcaraz je na kraju izašao kao pobjednik nakon velikog preokreta.

Mladi Španac je sjajno krenuo u meč, sa dva breaka riješio prvi set rezultatom 6:3. Međutim, Alexander Zverev se nije predavao i uspio je napraviti veliki povratak. Drugi set je pripao njemu sa 6:2, a treći set bio je pravi triler, u kojem je Zverev slavio sa 7:5, te došao na korak od svoje prve Grand Slam titule.

No, Alcaraz nije odustajao. U četvrtom setu je dominirao, napravio tri breaka i osvojio ga sa 6:1, čime je meč odveo u odlučujući peti set.

Peti set je donio pravu borbu, a Alcaraz je odmah na startu uspio oduzeti servis protivniku. Zverev je imao čak četiri break-lopte, od čega tri vezane, ali sve to je mladi Španac uspješno odbranio.

Na kraju, Carlos Alcaraz je slavio sa 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:4 i upisao se u anale teniske historije kao najmlađi igrač koji je osvojio tri različita Grand Slam naslova. Ovaj uspjeh samo potvrđuje Alcarazovu izuzetnu talentiranost i potencijal za budućnost tenisa.

Ovaj hrabri i talentirani mladi teniser nastavlja ostvarivati svoje snove i postizati fantastične uspjehe na velikim teniskim turnirima. Sigurno je da će Alcaraz biti jedan od glavnih aktera teniske scene u godinama koje dolaze. Pamtimo njegovo ime – Carlos Alcaraz.