Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometBudva savladala Zetu na penale i izborila prolaz u baražu

Budva savladala Zetu na penale i izborila prolaz u baražu

Fudbalski klub Budva uspio je da pobijedi ekipu Zete pred svojim navijačima nakon izvođenja jedanaesteraca, u meču koji je završio rezultatom 3:3 tokom regularnog vremena. Ovaj rezultat je omogućio Budvi da se plasira dalje u baražu, dok je ekipa Ibra iz Rožaja ostala trećeligaš.

Oba kluba su igrala po taktici koja im je bila potrebna kako bi ostvarila svoje ciljeve. I prije početka meča, jedino je jedna kombinacija vodila Ibra dalje – remi uz četiri ili više golova na stadionu Lugovi, a potom pobjeda Budve nakon izvođenja penala. I upravo se to i desilo – nakon 90 minuta igre, rezultat je bio 3:3 (1:3).

Uslijedilo je penaldrama, a Budva je na kraju slavila rezultatom 4:2. Naime, ekipa Zete je već do 32. minute vodila sa 3:0, ali je Budva uspjela da izjednači na 3:3 u 54. minuti. Nakon toga, cijela drama završena je kada je Budva povela u izvođenju jedanaesteraca.

Iako su sva tri kluba u baražu završila sa istim brojem bodova – po tri, Budva i Zeta su zauzele prva dva mjesta zbog bolje gol razlike od ekipe Ibra iz Rožaja.

Pobjeda Budve i plasman u baraž donose novu nadu i motivaciju za napredak u narednom periodu. Očekuje se da ova pobjeda donese dosta pažnje i podrške od strane navijača, te dodatni podsticaj za igrače da nastave sa dobrim rezultatima.

Ukupno gledajući, ovo je bila uzbudljiva utakmica u kojoj su amaterski fudbalski klubovi pokazali svoj potencijal i borbenost. Sada se čeka nastavak baraža i nova uzbuđenja koja će donijeti dalji razvoj i promjene u fudbalskoj ligi.