Srijeda, 16 Oktobra, 2024
HomeSportNogometBudućnost postala lider Prve lige FBiH nakon pobjede nad Stupčanicom

Budućnost postala lider Prve lige FBiH nakon pobjede nad Stupčanicom

Utakmica Budućnosti i Stupčanice

Na domaćem terenu, ekipa Budućnosti ostvarila je važnu pobjedu protiv Stupčanice rezultatom 2:1. Ovom pobjedom, Budućnost je preskočila Stupčanicu i postala lider Prve lige FBiH.

Ključni trenuci prvog poluvremena

Finiš prvog poluvremena bio je presudan. Dženis Huseinspahić i Mahir Rahimić su svojim golovima donijeli vodstvo Budućnosti od 2:0. Tim rezultatom otišli su na odmor.

Stupčanica se vraća u igru

Na početku drugog poluvremena, Stupčanica je uspjela smanjiti rezultat. Dinu Kalesić postigao je pogodak u 55. minuti, čime je na momente vratio nadu svojoj ekipi.

Igrač manje za Stupčanicu

Međutim, sredinom drugog poluvremena, Stupčanica je ostala s igračem manje zbog isključenja Adina Hubanića. Nakon ovog trenutka, Olovljani nisu uspjeli da zaprijete protivniku.

Trijumf Budućnosti i stanje na tabeli

Utakmica je završila rezultatom 2:1 za Budućnost, koja sada ima 19 bodova i nalazi se na vrhu tabele. Stupčanica je pala na drugo mjesto s 16 bodova.

Gradina ostvarila bitnu pobjedu

Trećeplasirana ekipa Gradine iz Srebrenika također je ostvarila važnu pobjedu. U meču protiv Tuzla Cityja, golom u 86. minuti, Mahir Imamović donio je trijumf od 1:0 svojoj ekipi.