Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometBudućnost osvojila peti trofej pobjednika Kupa Crne Gore

Budućnost osvojila peti trofej pobjednika Kupa Crne Gore

U finalu Kupa Crne Gore, FK Jezero iz Plava je poraženo rezultatom 2:1 od FK Budućnost. Ovaj poraz znači da Jezero neće imati plasman u Evropu sljedeće sezone.

Utakmica je odigrana na stadionu Pod Goricom, a nekolicina vjernih navijača je objavila fotografiju na društvenim mrežama, na kojoj se vidi kako obavljaju namaz na stadionu. To je još jedan dokaz koliko je fudbal važan faktor u životima ljudi i koliko može povezati ljude različitih vjeroispovijesti.

Jezero je povelo već u petoj minuti preko Edisa Redžepagića, što je bio rezultat prvog dijela utakmice. Međutim, Budućnost se u nastavku utakmice uspjela vratiti i postići dva efektna gola. Milan Vukotić i Đorđe Despotović su bili strijelci i tako su donijeli Budućnosti peti trofej pobjednika Kupa.

Ovaj rezultat nije samo uticao na Jezero, već je i FK Velež ostao bez statusa nositelja u prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Naime, trijumf Budućnosti je promijenio raspored nositelja u kvalifikacijama, što je bio nepovoljan rezultat za Velež.

Budućnost je tim rezultatom pokazala da je jedan od najboljih fudbalskih klubova u Crnoj Gori. Ovo je već peti put da su osvojili trofej Kupa i sigurno će biti motivisani da nastave sa uspjesima i u narednim sezonama.

Očekuje se da će navijači Jezera i Veleža biti razočarani ovim rezultatom, ali treba imati u vidu da je fudbal takav sport gdje su iznenađenja uvijek moguća. Sada je vrijeme za analizu grešaka i pripremu za naredne izazove.

Budućnost će se sada fokusirati na evropske kvalifikacije i pokušati ostvariti što bolji rezultat kako bi predstavljali Crnu Goru na međunarodnoj sceni.

Ovaj meč je definitivno bio uzbudljiv, a navijači su imali priliku vidjeti dobar fudbal i efektne golove. Čestitke Budućnosti na osvajanju petog trofeja pobjednika Kupa Crne Gore!