Petak, 11 Oktobra, 2024
HomeSportNogometBrazil vraća pobjednički duh u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2026

Brazil vraća pobjednički duh u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2026

Velika pobjeda Brazila

Sinoć su odigrane utakmice devetog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine. Reprezentacija Brazila je ostvarila značajnu pobjedu koja ih ponovno dovodi na poziciju koja vodi prema SAD-u, Meksiku i Kanadi.

Preokret u drugom poluvremenu

Čile je započeo utakmicu u dobrom ritmu, povevši već u drugoj minuti pogotkom Euarda Vargasa. Ipak, Brazil nije odustao. Na scenu stupaju mladi nogometaši iz brazilske ekipe Botafogo, koji su postigli preokret.

U 45+1. minuti, Igor da Cruz je izjednačio rezultat glavom. Pobjednički pogodak došao je u 89. minuti, kada je Luiz Henrique savršeno udarcem sa ivice kaznenog prostora donio tri boda Brazilu.

Argentina remizira, Kolumbija gubi

Lider na tabeli, Argentina, nije uspjela pobijediti u gostima protiv Venecuele, te je utakmica završila rezultatom 1:1. Nicolas Otamendi je pogodio za Argentinu u 13. minuti, a Salomo Rondon je poravnao u 65. minuti.

Kolumbija, koja je bila drugoplasirana, doživjela je poraz od Bolivije rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Miguelito u 58. minuti.