Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometBrazil deklasirao Paragvaj i osigurao prvo mjesto u grupi na Copa Americi

Brazil deklasirao Paragvaj i osigurao prvo mjesto u grupi na Copa Americi

Brazil je ostvario uvjerljivu pobjedu nad Paragvajem rezultatom 3:1 i tako osigurao prvo mjesto u grupi na Copa Americi.

Presudno je bilo posljednjih deset minuta prvog poluvremena kada je Brazil postigao tri gola pa je nastavak bio samo formalnost. U 31. minuti susreta je dosuđen kazneni udarac za Karioke kojeg nije iskoristio Lucas Paqueta da bi Brazilci u vodstvo došli četiri minute kasnije preko Viniciusa Juniora. U 43. je bilo 2:0, a strijelac je bio Savio da bi Vinicius u petoj minuti nadoknade postavio konačan rezultat prvog dijela.

Igrala se 48. minuta susreta kada je Paragvaj smanjio prednost preko Omara Alderetea da bi u 65. dosuđen novi penal za Brazilce. Loptu je ponovo uzeo Lucas Paqueta i sada pogodio mrežu paragvajskog golmana i tako postavio konačan rezultat susreta.

Vrijedi spomenuti da je Paragvaj u finišu ostao sa igračem manje jer je Andres Cubas isključen u 81. minuti susreta.

U drugoj utakmici ove grupe, Kolumbija je pobijedila Kostariku rezultatom 3:0 i to zahvaljujući golovima Luisa Diaza, Davinsona Sancheza i Jhona Cordobe.

Sljedeće kolo nam donosi duel Brazila i Kolumbije koji će odlučiti i pobjednika grupe D najjačeg južnoameričkog takmičenja.

Brazil je dominirao susretom i uvjerljivom pobjedom potvrdio da su favoriti na ovogodišnjem turniru. S tri uzastopne pobjede, Brazil se plasirao u četvrtfinale, a sada će se suočiti s Kolumbijom u utakmici koja će odlučiti o pobjedniku grupe.

Osim Brazilaca, Kolumbija također ima maksimalan broj bodova i izliječila se od prošlogodišnjeg razočaranja. U drugom susretu ovog kola, Kolumbija je pobijedila Kostariku rezultatom 3:0 zahvaljujući golovima Luisa Diaza, Davinsona Sancheza i Jhona Cordobe.

U sljedećem kolu očekuje nas uzbudljiv dvoboj između Brazila i Kolumbije koji će odlučiti o prvom mjestu u grupi. Oba tima su u odličnoj formi, pa nam se obećava pravi nogometni spektakl.

Copa America nastavlja uzbudljivu borbu za naslov najbolje južnoameričke selekcije, a Brazil i Kolumbija su sigurno dva tima koja će učiniti sve da stignu do finala i podignu trofej. Ostaje nam samo da sa nestrpljenjem iščekujemo njihov duel i vidimo ko će izaći kao pobjednik.