Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeSportNogometBratstvo pobjednik meča sa penalom u 79. minuti

Bratstvo pobjednik meča sa penalom u 79. minuti

Trećeplasirano Bratstvo nastavilo je svoj pobjednički niz, ovaj put sa rezultatom 2:1 protiv Rudara iz Kaknja. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 79. minuti kada je Mehanović uspješno realizovao penal i donio pobjedu svojoj ekipi.

Prvi gol na utakmici postigao je Smajić iz Bratstva u 31. minuti, čime su domaći stekli prednost. Međutim, Rudar je uspio izjednačiti u 70. minuti golom Čaga. Kada je već izgledalo da će utakmica završiti neriješenim rezultatom, Musić je dvije minute prije kraja nesrećno završio akciju autogolom, dajući pobjedu Bratstvu.

U današnjim utakmicama trijumfovali su i nogometaši Čelika, Goražda, Radnika i Tomislava. Čelik je slavio rezultatom 3:1 protiv Bosne, Goražde je bio bolje od Bosne Kalesija s 2:0, a Radnik je savladao Igman 4:0. Tomislav je ostvario minimalnu pobjedu protiv Omladinca rezultatom 1:0.

Utakmica između Mladosti i Budućnosti završila je bez pobjednika, s rezultatom 1:1. Oba tima su pružila dobru igru, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže suparnika.

Sutra će se odigrati preostala utakmica 25. kola između Gornjih Rahića i Slobode. Trenutno vodeći tim prvenstva je Tuzlanska ekipa s dva boda više od drugoplasirane Stupčanice, ali i s utakmicom manje. Uzbudljiva završnica prvenstva se očekuje, a fanovi su nestrpljivi da vide ko će na kraju podići trofej.