HomeSportNogometBournemouth iznenadio Everton u nevjerovatnom preokretu

Bournemouth iznenadio Everton u nevjerovatnom preokretu

Utakmica bez prilika u prvom poluvremenu

U utakmici između Bournemoutha i Evertonu, obje ekipe su bile prilično rezervisane u prvom poluvremenu. Izostanak pravih prilika odrazio se na rezultat, pa stoga mreže nisu bile tresene tokom ove faze igre.

Brzih 12 minuta drugog poluvremena

Drugo poluvrijeme donijelo je preokret. U samo 12 minuta, Everton je postigao dva gola, zahvaljujući Keaneu i Calvert-Lewinu. Mnogi su mislili da će Everton mirno privesti meč kraju.

Drama u završnici

Međutim, drama je započela kada je Semenyo postigao gol tri minute prije kraja regularnog dijela. Ovaj gol nagovijestio je potencijalne probleme za domaću ekipu.

Izjednačenje i preokret

U drugoj minuti sudijske nadoknade, Cook je izjednačio rezultat. Potpuni šok za domaćine desio se u šestoj minuti nadoknade, kada Sinisterra pogađa za konačnih 3:2.

Klasifikacija i naredni mečevi

Bournemouth se trenutno nalazi na sedmom mjestu Premier lige, sa pet osvojenih bodova u tri kola. S druge strane, Everton je zakovan na dno bez bodova.

U narednom kolu, Everton će gostovati Aston Villi, dok Bournemouth dočekuje Chelsea.