Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaBosna se nije uspjela plasirati u finale memorijalnog turnira "Mirza Delibašić"

Bosna se nije uspjela plasirati u finale memorijalnog turnira “Mirza Delibašić”

Uzbudljiv susret, ali Bosna nije imala sreće

U uzbudljivoj utakmici, Bosna je na kraju poražena od Sassari, koji je ostvario pobjedu rezultatom 71:65. Utakmica je počela izjednačeno, s prednošću gostiju 41:38 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme donosi promjene

U drugom dijelu, igrači Studenta pružili su bolju igru. Poveli su 51:43 tokom treće četvrtine. Sassari se nije predao, te je uspio smanjiti razliku na samo jedan koš, 54:53, prilikom ulaska u posljednjih deset minuta.

Finiš utakmice i trijumf Sassari

U dramatičnom finišu, Sassari je preokrenuo rezultat i poveo 63:59. Iako se Bosna vratila u igru izjednačivši na 65:65, ponovo su uslijedili poeni Italijana. Na kraju su ostvarili značajnu pobjedu i plasirali se u finale.

Ko ih čeka u finalu?

Sassari će u finalu igrati protiv Cluja, koji je danas savladao Dubai. Bosna će u meču za treće mjesto odigrati protiv tima iz UAE.