Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeKosarkaBosna ostvarila preokret i važnu pobjedu protiv Mladosti

Bosna ostvarila preokret i važnu pobjedu protiv Mladosti

Početak utakmice između Bosne i Mladosti bio je ujednačen, no Mladost je brzo stekla prednost i na poluvrijeme su otišli s rezultatom 54:47 u korist Mladosti. Međutim, Bosna je uspjela se probuditi u nastavku utakmice i vratiti utakmicu u egal već u trećoj četvrtini.

Na kraju su igrači Bosne pronašli snage za potpuni preokret i ostvarili veoma važnu pobjedu. Najbolji u redovima Bosne bili su Zubac s 24 i Ilić s 21 poenom, dok je najbolji igrač Mladosti, Špago, postigao 23 poena.

Ovom pobjedom, Bosna je uspjela završiti Ligu 6 za prvaka na trećem mjestu sa pet pobjeda i pet poraza. U polufinalu će se sastati sa drugoplasiranim Borcem, koji ima omjer 7-2 uz utakmicu manje.

Drugim polufinalnim parom bit će Igokea, koja zauzima prvo mjesto, te, ukoliko večeras pobijedi Borac, Sloboda. Ukoliko Široki Brijeg pobijedi, oni će se naći u polufinalu umjesto Slobode.

Mladost je završila Ligu 6 na šestom mjestu bez ijedne pobjede. Ovo je razočaravajući rezultat za ekipu koja će morati analizirati svoju igru i pripremiti se za narednu sezonu.