Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeFitnessBosanska Krupa: Izvanredan polumaraton okupio trkače iz cijelog svijeta

Bosanska Krupa: Izvanredan polumaraton okupio trkače iz cijelog svijeta

Održan polumaraton u Bosanskoj Krupi

Ovih dana, Bosanska Krupa je postala središte sportskih dešavanja. Organizovan od strane Grada Bosanska Krupa i Atletskog kluba Svjetlost, polumaraton je privukao trkače iz različitih zemalja. Kišno vrijeme nije omelo entuzijazam učesnika, koji su pokazali nevjerojatnu hrabrost i istrajnost.

Pobjednici trke i novi rekordi

U muškoj kategoriji, pobjednik Cosmas Kigen iz Kenije postavio je novi rekord trase s vremenom 1:04:44. Ovo je jedno od najboljih vremena u polumaratonskoj trci u Bosni i Hercegovini. Mercy Chemutai, takođe iz Kenije, uzela je prvo mjesto u ženskoj kategoriji s vremenom 01:18:48.

Drugo mjesto među muškarcima pripalo je Kenijcu Labenu Cheruiyu, dok je treće mjesto osvojio domaći trkač Edin Halilović iz Bosanske Otoke. U ženskoj konkurenciji, drugo mjesto osvojila je Ruth Chemusto Mateba, također iz Kenije, a treće mjesto pripalo je Emini Ćehajić Gradinović iz Bihaća.

Trka na 5K

Trka na 5K također je bila izuzetno uzbudljiva. Pobjednik u muškoj konkurenciji bio je Mlađen Samardžić, a slijedili su ga Ante Živković i Fadil Komić. U ženskoj kategoriji, prva je bila Marija Vrajić, dok su Jovana Radulović i Snježana Pisarić zauzele drugo i treće mjesto.

Podrška lokalne zajednice

Ovaj događaj je naglasio važnost podrške lokalne zajednice. Veliki broj stranih trkača potvrđuje reputaciju Bosanske Krupe kao atraktivne destinacije za sportiste. Zajednički trenuci radosti i uspjeha osnažuju ovu zajednicu i inspiriraju buduće generacije sportista.