Subota, 28 Septembra, 2024
HomeSportNogometBorussia Dortmund ostvarila veliki preokret protiv Bochuma

Borussia Dortmund ostvarila veliki preokret protiv Bochuma

Preokret na Signal Iduna Parku

U uzbudljivom meču, Borussia Dortmund je nakon zaostatka od 0:2 ostvarila značajnu pobjedu protiv Bochuma sa 4:2. Gosti su poveli u 16. minuti kada je Bere zatresao mrežu Dortmundovog golmana Kobela. Nakon pet minuta, De Wit je udvostručio prednost nakon Kobelove greške koja je dovela do gubitka lopte pred golom.

Vraćanje u igru

Unatoč početnom zaostatku, domaća ekipa se nije predavala. Guirassy je smanjio rezultat na 1:2 glavom u 44. minuti, čime su se ekipi Dortmund pridružile nove nade pred poluvrijeme.

Pohod na pobjedu

Drugo poluvrijeme obeležila su tri gola za Dortmund. U 60. minuti, Guirassy je izborio penal koji je Can pretvorio u izjednačenje na 2:2. Gvinejac Guirassy nije stao samo na tome; drugom pogotku u 75. minuti ponovo je doveo Dortmund u vodstvo. Na kraju je Nmecha udarcem s ivice šesnaesterca postavio konačnih 4:2 u 81. minuti.

Trenutni plasman

Za sada, Borussia Dortmund ima deset bodova na svom kontu i smjestila se u gornji deo tabele. Bochum, s jednim osvojenim bodom, nalazi se na pretposljednjem mjestu. U narednom kolu, Dortmund putuje kod Union Berlina, dok Bochum dočekuje Wolfsburg.