Organizacija vjencanja
HomeSportNogometBorac slavio protiv Željezničara u uzbudljivom meču

Borac slavio protiv Željezničara u uzbudljivom meču

Uvod u utakmicu

Ekipa Borca pokazala je veću aktivnost u prvim minutama susreta protiv Željezničara. Igrači Vranješ, Nikolov i Ogrinec prijetili su golu gostiju, no rezultat je ostao 0:0. U 37. minuti, Borac je uspio doći do vodstva. Herrera je centrirao, a Kvržić iskoristio nepažnju odbrane i pogodio mrežu.

Željezničar traži izjednačenje

U drugom poluvremenu, Ogrinec je pokušao povećati prednost, ali igra se promijenila. Željezničar je preuzeo inicijativu i nastojao izjednačiti rezultat. Unatoč brojnim prilikama, gošći nije pošlo za rukom da savladaju domaću odbranu te je rezultat ostao nepromijenjen.

Tabela Premijer lige

Ovom pobjedom, Borac se nalazi na drugom mjestu tabele sa 22 boda iz devet utakmica. Zrinjski drži prvo mjesto s istim brojem bodova, ali ima odigran jednu utakmicu manje. Željezničar je na četvrtoj poziciji sa ukupno 17 bodova iz deset odigranih susreta.

Planovi za naredno kolo

U sljedećem kolu, Borac će gostovati kod Širokog Brijega, dok će Željezničar dočekati Radnik iz Bijeljine na svom stadionu Grbavica. Obe ekipe tražit će pobjede kako bi se bolje pozicionirale na tabeli.