Srijeda, 25 Septembra, 2024
HomeSportNogometBorac slavio protiv Posušja nakon uzastopnih neuspjeha

Borac slavio protiv Posušja nakon uzastopnih neuspjeha

Uspješna povratak Borca na domaću scenu

Fudbalski klub Borac je prekinuo niz od dva neuspješna nastupa domaćem prvenstvu. U subotnjem meču, izabranici trenera Mladena Žižovića savladali su ekipu Posušja rezultatom 2:0.

Dominacija u prvom poluvremenu

U prvih 45 minuta, Borac je bio značajno aktivniji. Iako su stvorili nekoliko prilika, nisu uspjeli postići gol. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0, što je ostavilo prostora za optimizam.

Preokret u drugom poluvremenu

U nastavku meča, aktivnost Borca se isplatila. Enver Kulašin je prvi zatresao mrežu, postigavši gol u 70. minuti uz asistenciju Sebastiana Herrere. Onda je Đorđe Despotović povećao prednost u 83. minuti nakon dodavanja Stefana Savića.

Stanje na tabeli

Posušje, unatoč porazu, ostaje treći na tabeli s 14 bodova iz osam odigranih utakmica. Borac se popeo na petu poziciju s deset bodova iz svojih pet susreta.