Ponedjeljak, 8 Jula, 2024
HomeKosarkaBorac preokrenuo rezultat i ostvario pobjedu protiv Bosne u prvom polufinalu Prvenstva...

Borac preokrenuo rezultat i ostvario pobjedu protiv Bosne u prvom polufinalu Prvenstva BiH

U prvom polufinalnom susretu Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, ekipa Borca ostvarila je pobjedu protiv Bosne u neizvjesnoj utakmici. Nakon lošeg početka utakmice, gdje je Borac bio superioran, studenti su se uspjeli vratiti u igru i povesti s poenom prednosti. Međutim, Borac je pokazao izuzetnu snagu i preokrenuo rezultat u završnici susreta.

Prvo poluvrijeme obilježila je dominacija domaćina. Bosna je imala velike probleme u napadu i nije uspjela pružiti jak otpor. Rezultat prvog poluvremena bio je 32:25 u korist Borca.

Ipak, u trećoj četvrtini Bosna se probudila i uspjela izjednačiti rezultat. U posljednju četvrtinu ušli su s minimalnom prednošću, ali Borac je iskoristio završnicu utakmice kako bi preokrenuo rezultat i ostvario pobjedu od tri poena razlike.

Najbolji pojedinci u redovima Borca bili su West i Šešlija, koji su postigli 13, odnosno 12 poena. Kod Bosne, Zubac je ostvario odličan double-double učinak sa 14 poena i 12 skokova.

Polufinale Prvenstva BiH igra se na dvije ostvarene pobjede u seriji. Drugi susret polufinala između Borca i Bosne igra se u srijedu u Sarajevu.

U drugom polufinalnom susretu, ekipa Igokee pobijedila je Široki Brijeg na domaćem terenu rezultatom 96:82. Ova pobjeda omogućila je Igokei da stekne povoljnu poziciju u seriji.