Ponedjeljak, 28 Oktobra, 2024
HomeSportNogometBorac preokreće protiv Širokog Brijega u uzbudljivom susretu

Borac preokreće protiv Širokog Brijega u uzbudljivom susretu

Uvod u susret

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, Borac, suočio se s teškim izazovom u meču protiv Širokog Brijega. U prvih 15 minuta, domaći tim je postigao brza dva pogotka. Igrači Miroslav Iličić i Domagoj Jelavić donijeli su Širokom vodstvo od 2:0.

Borac se vraća

Iako su gubili, Borac nije odustao. Tim iz Banjaluke se vratio u igru do kraja prvog poluvremena. Strijelci za Borac bili su Đorđe Despotović i Zoran Kvržić, izjednačivši rezultat na 2:2 pred odlazak na poluvrijeme.

Nastavak susreta

U nastavku meča, Borac je pokazao svoju snagu i odlučnost. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Despotović je ponovo pogodio, čime je Borac prešao u vodstvo. Njegov drugi gol na utakmici postavio je konačan rezultat susreta – 3:2.

Završnica meča

Meč je završio s napetim trenucima, jer je Široki Brijeg ostao s igračem manje. U 95. minuti, Ivan Jukić je dobio direktan crveni karton. Ova situacija dodatno je otežala domaćim igračima završnicu susreta.

Pozicija na tabeli

Trenutno, Borac se nalazi na drugom mjestu sa 25 bodova. U konkurenciji su im Zrinjski s 28 bodova na prvom mjestu. Široki Brijeg drži šesto mjesto sa 13 osvojenih bodova.