HomeSportNogometBorac izdržao pritisak Ferencvaroša u prvoj utakmici plej-ofa Evropske lige

Borac izdržao pritisak Ferencvaroša u prvoj utakmici plej-ofa Evropske lige

Uvod u susret

U uzbudljivoj utakmici između Ferencvaroša i Borca, rezultat na kraju je bio 0:0. Ova neodlučena završnica daje nadu Borcu u revanš, koji će se igrati sledeće sedmice u Banjoj Luci.

Prva poluvrijeme

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko uzbudljivih trenutaka. Domaći sastav zaprijetio je u 26. minuti kada je Knoester pokušao šutirati. Njegov udarac je briljantno odbranio golman Borca, Manojlović.

U 44. minuti, Borac je imao najbolju šansu. Savić je izveo vrhunski dribling i šutirao, ali je Dibusz zaustavio udarac.

Na kraju prvog dijela, Varga je ponovo pokušao, no Manojlović je ponovo bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme

U nastavku je Ferencvaroš nastavio s pritiskom. Ben Romdhane je imao dobar udarac, ali je Manojlović ponovno intervenisao. Zachariassen je imao priliku, ali je njegov pokušaj završio pored gola.

Borac se hrabro branio i izdržao sve napade, čime su zadržali svoje šanse za plasman u grupnu fazu Evropske lige. To bi bio najveći uspjeh bh. nogometa u klupskoj historiji.