Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometBorac izborio historijski plasman u grupnu fazu nakon drame s Klaksvikom

Borac izborio historijski plasman u grupnu fazu nakon drame s Klaksvikom

U večerašnjoj utakmici, Borac iz Banje Luke postigao je historijski uspjeh. Banjalučki tim je pobijedio Klaksvik, čime je osigurao plasman u grupnu fazu. Utakmica je završila nakon produžetaka, a jubilarna pobjeda bila je na pomolu.

Uzbudljivo otvaranje utakmice

Borac je odlično otvorio utakmicu. Već u 17. minuti, Nikola Srećković pogodio je nakon kornera i izvanredne akcije. Tim iz Banje Luke došao je u prednost i izgledalo je da je dalje osigurano.

Propuštene prilike i izjednačenje

Nakon rane prednosti, Borac je imao još dvije velike šanse. Jovo Lukić je propustio zicer u 32. minuti, dok je Srđan Grahovac udarcem iz peterca nažalost izblokiran. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:0.

Drama u drugom dijelu

U drugom poluvremenu, Borac je imao priliku da udvostruči prednost. Bart Meijers je šutirao pored gola s 25 metara. Kazna je uslijedila ubrzo nakon toga, a Deni Pavlović je izjednačio u 53. minuti glavom, donoseći veliki muk navijačima.

Pobjeda nakon produžetaka

Iako je utakmica bila neizvjesna, Borac se borio do kraja. U produžecima su pokazali izdržljivost i izborili pobjedu, koja im donosi historijski korak naprijed.