Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportNogometBorac izbacio Egnatiju i plasirao se u drugo pretkolo Lige prvaka

Borac izbacio Egnatiju i plasirao se u drugo pretkolo Lige prvaka

Uzbudljiv dvomeč između bh. prvaka FK Borca i albanskog kluba Egnatia završen je u korist bosanskohercegovačkog tima. Nakon što je prva utakmica završila pobjedom Borca od 1:0, večerašnji meč u Albaniji donio je još jednu pobjedu Borcu, ali ovaj put rezultatom 2:1.

Gosti su poveli već u 17. minuti golom Ibrahimoglua, ali je Lukić izjednačio za Borac pola sata kasnije. Drugo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka sve do 82. minute kada je Doukouo donio pobjedu Egnatiji i izjednačio ukupan rezultat.

Niti jedna ekipa nije uspjela postići gol u produžecima, tako da su odlučujući penali. Borac je bio sretniji i bolji te je realizovao sva četiri penala, dok je Egnatia uspjela pogoditi samo jednom. Sada Borcu slijedi dvomeč protiv grčkog prvaka PAOK-a u drugom pretkolu Lige prvaka.

Prva utakmica drugog pretkola igra se već naredne srijede u Grčkoj, dok je revanš zakazan za 30. ili 31. jul u Banjoj Luci. Borac će sigurno dati sve od sebe kako bi ostvario još jedan uspjeh i plasirao se u treće pretkolo najelitnijeg evropskog takmičenja.

Ovaj uspjeh Borca svakako je razveselio navijače i podigao atmosferu u klubu pred ključne mečeve u narednim sedmicama. Svi su nestrpljivi da vide kako će se Borac suprotstaviti jakom protivniku kao što je PAOK i hoće li uspjeti izboriti plasman u treće pretkolo Lige prvaka.

Borac je još jednom pokazao da ima kvalitetan i uigran tim koji može parirati i nadigrati protivnike, što obećava zanimljive i neizvjesne mečeve u narednim rundama. Svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem očekuju nadolazeće duele i rezultate koje će Borac postići, a navijači su već počeli planirati putovanja na evropske utakmice.