Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometBorac i Igman u uzbudljivoj utakmici u završnici prvog poluvremena preokreću rezultat

Danas je krenulo dobro po Borac, domaći tim koji se takmiči u 32. kolu domaćeg prvenstva, kada je novi reprezentativac BiH Vuković doveo svoju ekipu u vodstvo. Asistenciju je pružio Herrera. Međutim, Igman je uspio preokrenuti rezultat u završnici prvog poluvremena.

Mešinović je golom na asistenciju Janketića izjednačio rezultat, da bi Ramić nakon velike greške Šušića okrenuo rezultat u korist Igmana.

Drugo poluvrijeme je započelo sudijskom kontroverzom. Glavni sudija Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora već u trećoj minuti nastavka dosudio je penal za Borac. Lukić je bio u duelu s Dupovcem, a napadač Borca je pao bez kontakta. Njegomirović je dosudio najstrožu kaznu koju je realizovao Nišić.

Samo tri minute kasnije, Igman je ponovo poveo. Hebibović je asistirao, a Janketić je sjajno poslao loptu u mrežu. Međutim, Borac brzo vraća rezultat u svoju korist. Herrera je odlično prošao po lijevoj strani, a Hrelja je poslao loptu u mrežu.

Nažalost, nova skandalozna odluka desila se u 58. minuti. Ramić je postigao regularan gol za Igman, ali je pomoćni sudija signalizirao nepostojeći ofsajd, koji je Njegomirović prihvatio i poništio gol.

Ova utakmica je donijela brojne kontroverze i nepravde. Borac i Igman su se borili na terenu, ali je suđenje bilo predmet razgovora. Rezultat na kraju utakmice bio je 2:2.

Kako će se dalje razvijati situacija, hoće li biti nekih promjena u sudijskom timu ili će se reprezentativci oglasiti, ostaje da vidimo.