HomeSportNogometBorac dominantan protiv GOŠK-a: Konačni rezultat 3:0

Borac dominantan protiv GOŠK-a: Konačni rezultat 3:0

Utakmica bez pravih prilika za GOŠK

Iako je ekipa GOŠK-a doputovala oslabljenim sastavom u Banju Luku, uspjeli su se dobro odbraniti tokom prvog poluvremena. U toj fazi meča, tim iz Gabele nije bio u mogućnosti stvoriti ozbiljnije prilike za postizanje gola.

Borac preuzima inicijativu

U nastavku, Borac je brzo došao do prednosti. Već u devetoj minuti, Skorup je postigao zgoditak protiv svog bivšeg kluba nakon asistencije Srećkovića. Ova situacija otvorila je utakmicu i dodatno podigla samopouzdanje domaćih igrača.

Završna faza utakmice

U samo tri minute kasnije, Grahovac je povisio rezultat na 2:0, ponovno uz asistenciju Srećkovića. GOŠK je ostao s igračem manje u 65. minuti nakon isključenja Martića. Iako su se gosti trudili, primili su još jedan gol zbog greške Perića, a konačnih 3:0 postavio je Kulašin nakon dodavanja Marčetića.

Trenutno stanje na tabeli

Sa ovim rezultatom, Borac sada ima šest bodova iz dvije utakmice, dok je GOŠK i dalje bez bodova na poslednjem mjestu. U narednom kolu, Borac će odmjeriti snage sa Zrinjskim, dok će GOŠK ugostiti Željezničar.