Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeSportNogometBiH selekcija poražena od Italije rezultatom 1:0

BiH selekcija poražena od Italije rezultatom 1:0

BiH nogometna selekcija doživjela je poraz u prijateljskoj utakmici protiv Italije rezultatom 1:0, nakon veoma neizvjesne utakmice u kojoj su obje ekipe pružile dobar nogomet.

Utakmica je završila u 90+4. minuti, a jedini gol na utakmici postigao je igrač Italije u prvom poluvremenu. Naša ekipa je imala nekoliko prilika, ali nisu uspjeli doći do gola.

Tijekom utakmice, bilo je nekoliko žestokih duela, a u 90+3. minuti Huseinbašić je dobio žuti karton zbog grubog starta i prekida kontru Italije.

Trener reprezentacije odlučio je napraviti dvije izmjene u posljednjim minutama utakmice. Katić i Gigović su napustili teren, dok su Šošić i Muharemović ušli.

Utakmica je bila veoma izjednačena, ali na kraju je Italija ostvarila minimalnu pobjedu. Iako je naša ekipa imala nekoliko prilika, nije uspjela postići gol.

Nakon utakmice, trener je izjavio da su igrači dali sve od sebe i da će izvući pouke iz ove utakmice. Slijedeći meč je već za nekoliko dana, pa se nadaju boljem rezultatu.

BiH selekcija je i dalje u procesu priprema za nadolazeće utakmice i turnire, te će se nadati boljim rezultatima u narednom periodu.