Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeRukometBiH rame uz rame s Portugalom u neizvjesnoj utakmici

BiH rame uz rame s Portugalom u neizvjesnoj utakmici

U dramatičnoj rukometnoj utakmici između Bosne i Hercegovine i Portugala, koje su se sinoć sastale na turniru u Ljubljani, rezultat je ostao neriješen – 26:26.
BiH je pokazala uzbudljivu igru i uspjela se suprotstaviti snažnom portugalskom timu. Haseljić je imao priliku zabiti pogodak, ali nije uspio. Srećom, Mehmedčehajić je uspješno spriječio protivnika da iskoristi kontru Portugala. Na drugoj strani terena, Panićev udarac je zaustavljen od strane Gaspara, čime je očuvana izjednačena situacija na semaforu.
Posljednje minute utakmice bile su posebno napete. Bekir Čordalija je sjajno obranio protivnički napad, a BiH je imala priliku za pobjedu. Nažalost, nismo uspjeli iskoristiti tu šansu. Međutim, Portugal je odgovorio greškom u istom napadu, otvarajući novu priliku za BiH.
Nakon timeouta za Portugal, Vukšić je zabio pogodak sa sedam metara, izjednačavajući rezultat. U posljednjoj minuti, Pavle Petrović je smanjio zaostatak na -1, dajući nadu bosanskohercegovačkom timu.
Ova neizvjesna utakmica će sigurno biti tema razgovora među ljubiteljima rukometa u narednim danima. Unatoč nerješenom rezultatu, BiH je pokazala izvanrednu igru i borbenost, što obećava sjajnu budućnost za ovaj mladi tim.

Tekst: Jasmin Huskić