Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaBiH košarkaši razbili Kiprane: Pobjeda od 96:39 na domaćem terenu

BiH košarkaši razbili Kiprane: Pobjeda od 96:39 na domaćem terenu

Izabranici Borisa Jokanovića pružili su izvrsnu predstavu protiv slabašnih kiparskih košarkaša. Pobjedu su osigurali već nakon pet minuta igre, kada su vodili 18:3. U prvoj četvrtini su završili sa uvjerljivih 29:10.

Pojedinačne velike igre

Na poluvremenu se rezultat popeo na 50:21, što je nagovještavalo potpunu dominaciju. Do kraja susreta, samo je bilo pitanje hoće li naši košarkaši postići 100 poena. Iako su dvije minute prije kraja vodili 96:39, nisu uspjeli doći do “stotke”.

Predvodnici s terena

Našu reprezentaciju su predvodili igrači Igokee. Andrej Aćimović postigao je 16 poena i imao 11 skokova, dok je Vasilije Kuridža dodao 10 poena i 9 skokova. Ovi rezultati ukazuju na njihovu izvanrednu formu, što će biti od velikog značaja u narednim izazovima.

Naredni susreti

Naši košarkaši sutra igraju protiv Sjeverne Makedonije u 18:30 sati. Nakon toga, slijede teški dvoboji protiv Ukrajine (28. juli u 13:30), Češke (30. juli u 11 sati) i Republike Irske (31. juli u 13:30 sati). Očekuju se uzbudljive utakmice za bh. tim.