Subota, 5 Oktobra, 2024
HomeSportNogometBiH do pobjede nad Makedonijom, selektor ljut na nedisciplinu gostiju

BiH do pobjede nad Makedonijom, selektor ljut na nedisciplinu gostiju

Na utakmici između Bosne i Hercegovine i Makedonije, naš nacionalni tim s igračima do 21 godine pokazao je bolju igru od protivnika. Enver Kulašin prijetio je u prvih nekoliko minuta, ali bezuspješno. Ipak, u 11. minuti BiH je uspjela stići do prednosti.

Hamza Jaganjac iznenadio je protivničku ekipu prolaskom po lijevoj strani terena i preciznim udarcem. Lopta je, uz pomoć jednog igrača Makedonije, završila u mreži za rezultat 1:0.

Gosti su imali priliku da izjednače već tri minute kasnije, ali golman Luka Damjanović sjajno je obranio udarac. U 27. minuti ponovno je spriječio gol suparnika svojom izvrsnom odbranom.

Drugo poluvrijeme počelo je udarcem Bristrića izvana kaznenog prostora, ali lopta je otišla preko gola. Krstevski je isto pokušao odgovoriti s distance, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

Nakon utakmice, selektor Igor Janković bio je vidno ljut na goste iz Makedonije. Istakao je da je dogovor bio da se pruži prilika mlađim igračima, ali da gosti to nisu poštovali.

Ova pobjeda predstavlja važan korak za našu mladu reprezentaciju i pokazuje da imaju potencijal za uspješno predstavljanje BiH u budućnosti.