Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeOstali sportoviBH Odbojkaši Uspješno Savladali Reprezentaciju Srbije: Nastavljaju Pohod na Odbranu Titule

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavlja sa sjajnom formom na Evropskom prvenstvu u odbojci. U današnjem meču bez većih problema su savladali reprezentaciju Srbije rezultatom 3:0. Takva pobjeda ne samo da donosi radost navijačima, već nagovještava i uspješan pohod na odbranu titule.

Obje reprezentacije su dobro započele utakmicu, a do rezultata 6:6 ekipa Srbije je pružala dostojan otpor. Međutim, tada je bh. tim krenuo u seriju poena, koju su predvodili Adnan Manko i Sabahudin Delalić. Veliku prednost za kraj prvog seta, rezultatom 25:12, donio je Stevan Crnobrnja sa uvezanim devet poena.

U drugom setu, bh. tim nastavlja sa odličnom igrom i rezultatom od 25:11 lako dolaze do vođstva od 2:0 u setovima. U trećem setu, Srbija uspijeva povesti sa šest poena razlike, ali zahvaljujući sjajnoj igri Durana, bh. tim uspijeva izjednačiti. Ipak, selektor Mahmutović vrši nekoliko izmjena i vraća većinu igrača sa početka meča, što donosi preokret u korist Bosne i Hercegovine. Set se završava rezultatom 25:21, a bh. tim ostvaruje pobjedu od 3:0 u setovima.

Odbojkaška groznica zahvatila je i ostale ekipe koje učestvuju na prvenstvu. Njemačka je ostvarila drugu pobjedu protiv Poljske rezultatom 3:0 (26:24, 25:18, 25:19), dok je Hrvatska ostvarila prvu pobjedu protiv Ukrajine sa 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:22) u izuzetno zanimljivom meču.

Sutra se nastavlja takmičenje, a prve utakmice su na rasporedu od 9:00 sati kada će se susresti reprezentacije Hrvatske i Njemačke. Nakon toga, reprezentacija Bosne i Hercegovine igra svoj prvi meč protiv ekipe Poljske u 11:00 sati. Utakmica koju svi nestrpljivo iščekuju je derbi dana između naše ekipe i Njemačke, koja se igra u 16:00 sati. Svi ljubitelji odbojke će moći pratiti direktan TV prijenos na BHRT-u.