Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometBešiktaš pobijedio Rizespor i ostvario važnu pobjedu u borbi za Evropu

Bešiktaš pobijedio Rizespor i ostvario važnu pobjedu u borbi za Evropu

U uzbudljivom susretu dvaju timova koji su se borili za mjesto u Evropskoj ligi, Bešiktaš je uspio pobijediti Rizespor rezultatom 3:2. Ova pobjeda značajna je za Bešiktaš u borbi za plasman u Konferencijsku ligu.
Gosti su brzo poveli u petoj minuti golom Ibrahima Olawoyina. Međutim, Bešiktaš je odgovorio već u narednom napadu golom Omara Colleyja i rezultat se izjednačio do kraja prvog poluvremena.
U drugom poluvremenu Milot Rashica je postigao gol u 65. minuti i donio Bešiktašu preokret. Ipak, Rizespor nije dugo čekao da izjednači, jer je Emir Topcu samo dvije minute kasnije postigao gol za 2:2.
Kada se već činilo da će susret završiti neriješenim rezultatom, Joe Worrall je postao junak utakmice i u posljednjem napadu donio pobjedu za Bešiktaš.
Nažalost, reprezentativac Bosne i Hercegovine Dal Varešanović je napustio teren u 63. minuti zbog povrede. Još uvijek nije poznato o kakvoj povredi je riječ ni koliko je ozbiljna.
Ova pobjeda donosi Bešiktašu veliku prednost u borbi za Evropu, s pet bodova više od Rizespora tri kola prije kraja prvenstva.
Trenutna tabela pokazuje Bešiktaš na četvrtom mjestu, u konkurenciji za plasman u Konferencijsku ligu.