Petak, 28 Juna, 2024
HomeSportNogometBelgija šokirana pogotkom Slovačke na kraju prvog poluvremena

Belgija šokirana pogotkom Slovačke na kraju prvog poluvremena

Nakon prvih 45 minuta utakmice između Belgije i Slovačke, rezultat je iznenadio mnoge. Slovaci su poveli 1:0 golom postignutim pred kraj prvog poluvremena.

Belgija je imala priliku da pokaže svoju dominaciju na terenu, ali se to nije dogodilo. Već u 32. minuti utakmice mogli smo primijetiti da Belgija nema pravu ideju kako da se izbori sa taktički sjajno postavljenom slovačkom ekipom. Slovaci su pokrivali svaki dio terena i stvarali probleme Belgiji.

Ipak, Belgija je imala nekoliko izuzetno velikih šansi da izjednači rezultat. U 40. minuti je Slovačka odigrala predivnu akciju, a udarac Haraslina je odlično obranio Casteels. Samo dvije minute kasnije, Romelu Lukaku je bio sam ispred gola Dubravke, ali je ponovo pokazao slabu reakciju i promašio šansu.

Gol Slovačke pred kraj prvog poluvremena će definitivno dati dodatni značaj drugom poluvremenu. Belgija će morati zaoštriti igru ako želi da izbjegne poraz na današnjem meču.

Nadamo se da će drugo poluvrijeme donijeti još više uzbuđenja i pogodaka.