Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometBelgija pobjeđuje Rumuniju 2:0 i potvrđuje svoju dominaciju na Euru

Belgija pobjeđuje Rumuniju 2:0 i potvrđuje svoju dominaciju na Euru

U drugom kolu Grupa C na Europskom prvenstvu u nogometu, Belgija je pobijedila Rumuniju rezultatom 2:0, potvrđujući svoju dominaciju na turniru. Utakmica je bila uzbudljiva i donijela nekoliko glavnih trenutaka.

Već u drugoj minuti susreta, Belgija je povela zahvaljujući sjajnom potezu Romelua Lukakua. On je odlično ostavio loptu na šut Yourija Tielemansa, koji je majstorski pogodio za vodstvo svoje ekipe, ali i rezultat prvog poluvremena.

U 63. minuti, Lukaku je postigao drugi gol za Belgiju nakon dodavanja Kevina de Bruynea, no njegov pogodak je nažalost poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao.

Ipak, Kevin de Bruyne je uspio zatresti mrežu rumunskog golmana u 80. minuti nakon ispucavanja belgijskog golmana. Njegov gol je bio siguran i nije bio poništen, čime su Crveni đavoli potvrdili svoju pobjedu.

Nakon drugog kola, sve ekipe, po prvi put u historiji Eura, imaju po tri osvojena boda nakon dva kola. To znači da nas u posljednjem kolu očekuje prava drama, jer će snage odmjeriti Belgija i Ukrajina, te Slovačka i Rumunija.

Ovaj rezultat potvrđuje snagu Belgije i njenog tima koji se smatra favoritom na ovogodišnjem Europskom prvenstvu. Svi očekuju zanimljive mečeve u narednom kolu, a sigurno je da će gledatelji uživati u još jednoj fazi natjecanja.