Subota, 29 Juna, 2024
HomeSportNogometBelgija i Ukrajina Remizirale Bez Golova, Belgijanci Remijem Na Drugom Mjestu na...

Belgija i Ukrajina Remizirale Bez Golova, Belgijanci Remijem Na Drugom Mjestu na Tabeli

U utakmici bez golova (0:0) selekcije Ukrajine i Belgije su remizirale, a to nije odgovaralo niti jednoj od ekipa. Remi je značio da Belgija ostaje na drugom mjestu na tabeli, što ih stavlja u kostur žrijeba nokaut faze, gdje će se suočiti sa Francuskom u osmini finala, dok je Ukrajina ispala sa Eura zbog gol-razlike.

U drugoj utakmici smo vidjeli golove, ali se meč između Slovačke i Rumunije završio rezultatom 1:1. Slovačka je povela preko Ondreja Dude u 24. minuti, ali Rumunija je uspjela uzvratiti.

U 37. minuti je dosuđen penal za Rumuniju koji je pretvorio Razvan Marin za 1:1 i time vratio svoju selekciju s dna na vrh tabele. U drugom poluvremenu nisu viđeni golovi ni na jednom od ova dva meča.

Belgijanci će se morati pripremiti za tešku utakmicu protiv Francuske, dok će Ukrajina napustiti Euro sa žaljenjem zbog ostanka bez nokaut faze. Slovačka će biti zadovoljna osvojenim bodom protiv Rumunije, ali morat će pobijediti u posljednjem meču da bi se plasirala dalje.

Ostaje vidjeti kako će se ove selekcije snaći u nastavku turnira i da li će imati dovoljno snage i kvalitete da naprave značajan rezultat.