Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometBelgija i Francuska odigrale bez golova

Belgija i Francuska odigrale bez golova

Poluvrijeme utakmice između Belgije i Francuske završilo je bez postignutih golova, što nije usrećilo nogometne fanove koji su očekivali više. U prvom poluvremenu vidjeli smo nekoliko izglednih šansi, ali nijedna od njih nije rezultirala golom.

Najbliže postizanju gola bio je Tchouameni iz Francuske, ali je njegov šut završio preko gola sa desetak metara udaljenosti. Tchouameni je imao još jednu sjajnu priliku s velike udaljenosti, ali je lopta otišla pored gola Belgije, propuštajući tako priliku da prisustvujemo golu prvenstva.

Thuram iz Francuske također je imao izuzetno dobru šansu, ali je njegov udarac glavom završio tik pored stative Belgijanaca. Ovo je bila najbolja šansa na utakmici koju su imali Francuzi do sada.

Nakon pola sata igre, rezultat je i dalje bio 0-0, a ništa zanimljivo još nije viđeno. Svi su čekali prvu pravu šansu koja bi mogla promijeniti rezultat i dinamiku utakmice.

Iako su Belgijanci tražili penal u 27. minuti, sudac je procijenio da je lopta pogodila u rebra Hernandeza i odlučio nije dosuditi penal.

Drugo poluvrijeme će biti ključno za obje ekipe, jer će jedna prava šansa moći odlučiti pobjednika ove utakmice. Svi su nestrpljivo čekajući šta će drugo poluvrijeme donijeti.