Nedjelja, 27 Oktobra, 2024
Organizacija vjencanja
HomeSportNogometBayern ubjedljiv protiv Bochuma: Pobjeda 5:0 i ostanak na vrhu Bundeslige

Bayern ubjedljiv protiv Bochuma: Pobjeda 5:0 i ostanak na vrhu Bundeslige

Bayern dominirao tokom cijelog meča

Bayern Munchen je pokazao svoju snagu u prošlom kolu Bundeslige, ostvarivši uvjerljivu pobjedu protiv Bochuma. Utakmica je započela turbulentno, a Bavarci su već u 16. minuti došli do vodstva. Michael Olise je bio strijelac prvog gola, koji je donio prednost gostima.

Fantastični Musiala i Harry Kane

Deset minuta nakon Oliseovog pogotka, mladi Jamal Musiala povećao je vodstvo na 2:0. Na poluvremenu, Bayern je imao sigurno vođstvo. Drugo poluvrijeme donijelo je još uzbuđenja. U 58. minuti, Harry Kane je povisio rezultat na 3:0, pokazujući još jednom svoje napadačke vještine.

Sane i Coman za konačni rezultat

Nakon Kaneovog pogotka, Leroy Sane se pridružio listi strijelaca u 65. minuti, postavivši rezultat na 4:0. Konačan rezultat, 5:0, potvrdio je Kingsley Coman u 71. minuti. Bayern je time zadržao lidersku poziciju na tabeli.

Bayern i dalje na vrhu Bundeslige

Ova pobjeda dodatno je učvrstila Bayern na prvom mjestu. S obzirom na trenutnu formu, čini se da će Bavarci biti ozbiljan kandidat za osvajanje titule. Bochum, s druge strane, nastavlja mučiti borbu za opstanak na dnu tabele.

Tabela: Bochum – Bayern 0:5 (Olise 16’, Musiala 26’, Kane 58’, Sane 65’, Coman 71’)