Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometBayern oštećen protiv Reala: Pobjeda Reala prozvana kontroverznom

Bayern oštećen protiv Reala: Pobjeda Reala prozvana kontroverznom

U dramatičnom meču polufinala Lige prvaka između Reala i Bayerna, Real Madrid je pobijedio sa rezultatom 2:1, sa ukupnih 4:3 i plasirao se u finale. Međutim, sporni trenutak u 13. minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena postao je predmet rasprava.

Matthijs de Ligt je postigao pogodak koji bi donio izjednačenje za Bayern, ali je sudija Marciniak poništio gol zbog ofsajda. Upravo u trenutku kada je Joshua Kimmich uposlio loptu, Noussair Mazraoui i Matthijs de Ligt su se nalazili na granici ofsajda. Dok je de Ligt vrlo vjerovatno bio u nedozvoljenoj poziciji, Mazraoui je bio najvjerojatnije u legalnoj pozi. Međutim, pomoćnik je odmah digao zastavicu, čime je onemogućio gol za Bayern.

Nakon utakmice, pomoćnik sudije Tomasz Listkiewicz je priznao grešku i priznao da je podigao zastavicu prije nego što se lopta našla kod De Ligta. Ova kontroverza izazvala je brojne negativne reakcije, a Toni Kroos, koji je igrao za oba kluba, se u svom podcastu s bratom Felixom oglasio i priznao da je sudija pomogao Real Madridu da se plasira u finale Lige prvaka.

Bayern München je smatrao da je dodatno vrijeme dosuđeno samo zbog Realovog vremenskog gubljenja i da je pogodak De Ligta trebao biti priznat. Sa druge strane, navijači Reala tvrde da je odluka bila ispravna i da je njihov tim zasluženo prošao dalje.

Ipak, sve dok UEFA ne revidira pravila o korištenju VAR-a u Ligi prvaka, ovakvi sporni trenuci će nastaviti izazivati kontroverze i ostavljati prostor za različite tumačenja.