Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometBayer Leverkusen osvojio duplu krunu, ali poražen u finalu Evropske lige

Bayer Leverkusen osvojio duplu krunu, ali poražen u finalu Evropske lige

Bayer Leverkusen je završio sezonu s duple krunom u domaćim takmičenjima, osvojivši titulu prvaka. Međutim, njihova nada za “tripletom” je nestala u finalu Evropske lige, gdje su poraženi od Atalante rezultatom 3:0.

Ova utakmica je bila prvi poraz Leverskusena ove sezone i dolazi nakon impresivnog niza od 51 uzastopne utakmice bez poraza u svim takmičenjima. Njihov san o osvajanju trofeja u Europi nije ostvaren, ali trener i igrači i dalje mogu biti ponosni na ostvarene uspjehe.

Jedini gol utakmice postigao je Granite Xhaka u 16. minuti. Njegov izvanredan udarac sa 20-ak metara je donio pobjedu Apotekarima. Iako je Kossounou dobio crveni karton u 44. minuti, to nije pomoglo protivniku da izbjegne poraz.

Bayer Leverkusen je bio pet puta vicešampion Njemačke prije ove sezone. Također, tri puta su poraženi u finalu Kupa, te jednom u finalu Lige prvaka, zbog čega su stekli neslavni nadimak “Neverkusen”. Ipak, ova sezona će biti upamćena kao sezona u kojoj su uspjeli osvojiti prvenstvo i Kup.

Iako je finale Evropske lige završeno porazom, Bayer Leverkusen može itekako biti ponosan na svoje uspjehe ove sezone. Ostaje im nada da će u narednim godinama imati priliku za ponovni pokušaj osvajanja trofeja u Europi.