Subota, 19 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaBarcelona slavi u dramatičnoj završnici protiv Crvene zvezde

Barcelona slavi u dramatičnoj završnici protiv Crvene zvezde

Uzbudljiva utakmica u Beogradu

Ukočen napetosti i ushićenja, utakmica između Crvene zvezde i Barcelone bila je prava poslastica za ljubitelje košarke. Obje ekipe su briljantno otvorile meč, pogađajući gotovo svaki šut u prvoj četvrtini. Međutim, tokom druge četvrtine, Barcelona je malo posustala, što je rezultiralo odmorom s prednošću Zvezde od tri poena, 47:44.

Dramatična završnica

U drugom poluvremenu, timovi su bili u potpunosti izjednačeni, a atmosfera u krcatoj Areni bila je napeta. Utakmica je dostigla vrhunac uzbudljivosti, sa neizvjesnim ishodom, a suđenje je često koristilo ponovljene snimke. Na kraju, zbog neriješenog rezultata, meč je otišao u produžetak.

Barcelona se vraća u igru

U dodatnom vremenu, Barcelona je pokazala veću snagu, a ključna figura bio je Punter s impresivnih 26 poena. Njegova igra u presudnim trenucima bila je presudna za konačnu pobjedu. Vesely je također bio ključan sa 19 poena. Na drugoj strani, Matheus je predvodio Zvezdu sa 23, a Kalinić je dodao 19 poena.

Vrh Eurolige

Sa tri pobjede i jednim porazom, Crvena zvezda i Barcelona trenutno dijele prva dva mjesta u Euroligi. U sljedećem kolu, Zvezda će se suočiti sa Real Madridom, dok Barcelona dočekuje Asvel.