HomeSportNogometBarcelona slavi pobjedu protiv Athletic Bilbaoa u uzbudljivom susretu

Barcelona slavi pobjedu protiv Athletic Bilbaoa u uzbudljivom susretu

Pobjedonosni gol Lewandowskog

Fudbalska ekipa Barcelone odigrala je još jedan fantastičan susret u La Ligi. U meču protiv Athletic Bilbaoa, katalonska ekipa slavila je rezultatom 2:1. U 24. minuti, Lamine Yamal je otvorio meč spektakularnim udarcem iz daljine.

Izjednačenje sredinom prvog poluvremena

Kako je susret odmicao, Bilbao je uspio izjednačiti rezultat. Oihan Sancet izveo je penal u 41. minuti, čime je postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Barcelona na vrhu tabele

Drugo poluvrijeme donijelo je novu dramu. U 75. minuti, najbolji napadač Barcelone, Robert Lewandowski, postigao je pobjedonosni gol. Ovaj gol je Lewandowskom donio treći pogodak u prošle dvije utakmice.

Ovom pobjedom, Barcelona se bodovno izjednačila sa Celtom Vigom na vrhu tabele, svaka ekipa sada ima po šest bodova. Athletic Bilbao, nakon ovog poraza, zauzima 15. poziciju sa jednim osvojenim bodom.

Rezultat i strijelci

Finalni rezultat susreta bio je Barcelona 2, Athletic Bilbao 1. Strijelci za Barcelonu bili su Yamal (24’) i Lewandowski (75’), dok je Sancet (41’ penal) jedini postigao gol za Bilbao.