Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometBarcelona savladala Gironu s uvjerljivih 4:1

Barcelona savladala Gironu s uvjerljivih 4:1

Yamal i Olmo predvodili Barcelonu

U uzbudljivom susretu, Barcelona je ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Girone rezultatom 4:1. Glavni junaci utakmice bili su Lamine Yamal i Dani Olmo. Yamal je otvorio utakmicu već u 30. minuti, kada je ukrao loptu i zatresao mrežu domaćih. Time je Barceloni donio prednost od 1:0.

Dominacija Katalonaca

Pjesma uspjeha se nastavila samo nekoliko minuta kasnije. Isti igrač, Yamal, ponovo se istaknuo. Nakon povratne lopte Lewandowskog, Yamal je izvanredno šutirao sa vrha kaznenog prostora i povisio rezultat na 2:0.

Olmo povećava prednost

Na početku drugog poluvremena, Dani Olmo je umakao odbrani Girone i postigao još jedan pogodak, čime je Barcelonu doveo na 3:0. Katalonci su nastavili sa snažnim izvedbama, a Pedro je u 64. minuti postigao četvrti gol za Katalonce, što je bio rezultat 4:0.

Ulazak Stuanija i crveni karton

Girona je uspjela ublažiti poraz golom Stuanija u 80. minuti. Utakmica je završena kontroverzno, jer je Ferran Torres iz Barcelone dobio crveni karton u 86. minuti, ostavljajući svoj tim s igračem manje.

Naredni izazovi

U narednom kolu, Girona će gostovati Valenciji, dok Barcelona očekuje novo gostovanje protiv Villarreala. Ova pobjeda dodatno osnažuje poziciju Barcelone u domaćem prvenstvu.