Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeRukometBarcelona osvojila 12. trofej Lige prvaka, plasman u finale s dramatičnom pobjedom!

Barcelona je ostvarila još jedan veliki uspjeh u svijetu rukometa, osvojivši svoj 12. trofej Lige prvaka. U dramatičnom polufinalnom meču protiv Aalborga, katalonski tim je uspio sačuvati minimalnu prednost i izboriti plasman u finale.

Utakmica je bila prepuna uzbuđenja od prvog do posljednjeg minuta, oduševljavajući hiljade navijača prisutnih u Kölnu. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 15:15, što je najavilo neizvjesnost i napetu završnicu.

Barcelona je povela pet minuta prije kraja meča, stvarajući prvu osjetniju razliku od tri gola. Međutim, Aalborg se uspio vratiti u igru i prirediti pravu dramu u finišu. Na kraju, sjajna odbrana Barcelone spriječila je protivnika da poravna rezultat i produži meč.

Najefikasniji igrači Barcelone bili su Melvin Richardson sa osam golova, Dika Mem sa sedam i Timothey N'Guessan sa šest pogodaka. S druge strane, Mikkel Hansen je postigao osam golova za Aalborg.

Ova pobjeda donosi Barceloni status rekordera Lige prvaka, sa čak 12 osvojenih trofeja. S druge strane, Aalborg će i dalje čekati svoj prvi trofej u ovom takmičenju.

Barcelona će se u finalu susresti sa Kielom, koji je savladan u drugom polufinalu. Očekuje se da će ovo biti još jedan spektakularan meč, a navijači sa nestrpljenjem iščekuju ishod.

Ostanite sa nama i budite u toku sa najnovijim vijestima iz svijeta rukometa!